КВАДРАТНО ПОПЕРЕКОВИЙ М’ЯЗ

Прикріплення квадратно поперекового м’яза

Квадратно поперековий м’яз — це один із тих м’язів, з яким найчастіше пов’язані болі в нижній частині спини. В дійсності він частіше за інших є джерелом болю. Це невеликий м’яз розташований глибоко в області попереку. Його верхня частина прикріплена до крихітного ребра XII, розташований в самому низу реберної клітини, бічні частини прикріплені — до перших чотирьох поперекових хребців, а нижня — до верхньої частини тазової кістки.

Квадратно поперековий м’яз забезпечує стійкість поперекової частини хребта в положенні стоячи. При скороченні він згинає поперекову частину хребта в сторони та підіймає стегна. Він працює і при диханні: опускає грудну клітку вниз при вдиху. Особливо активний м’яз при інтенсивних видихах або під час кашлю та чхання.

Причини виникнення напруги у квадратно поперековому м’язі

Перевантаження часто стає причиною виникнення  напруги у квадратно поперековому м’язі. Коли ви згинаєтеся в одну сторону і одночасно щось піднімаєте, вам найпростіше отримати пошкодження. Те ж саме може статися, коли ви згинаючися і одночасно повертаєте корпус. До травм призводять підняття важких предметів, незручне положення тіла і удари. Біг або ходьба по дорозі, яка йде під ухил, теж можуть привести до скорочення  квадратно поперекового м’яза з однієї зі сторін (з тієї, де дорога вище). Те ж саме відбувається із тілом жінки, коли однією рукою вона готує їжу, а іншою  притискає до тіла немовля. Гра у гольф, при якій тулуб то згинається, то посилено повертається, є класичним прикладом появи точок напруги у квадратно поперековому м’язі.

Місця точок напруги квадратно поперекового м’яза

Якщо точки напруги безпосередньо в області самого квадратного м’яза, то біль відчувається в області таза. Та ж група точок напруги викликає біль в клубової області і стегнах, інша — в області крижів і десь глибоко між сідницями. Біль також може відчуватися в паху.

Якщо квадратно поперековий м’яз має точки напруги ближче до поперику, то, біль може бути і глибокою, гострою, неослабною. У положенні стоячи вона стає сильнішою, вже потрібна допомога рук, щоб піднятися з ліжка або зі стільця. При нагинанні вперед біль виникає в попереку. При сильних болях полегшення може принести тільки натискання долонями в середину або в область ниркової балії під час ходьби та в позиції стоячи.

До того ж до больових відчуттів у квадратно поперековому м’язі може виявитися, що одна нога коротша за іншу. Квадратно поперековий  м’яз — це підіймач стегна. Якщо м’яз скорочений і в ньому є точки напруги, він підтягує ногу вгору, що називається — синдромом короткої ноги. Коли м’яз розслабляється, цей дефект зникає.

Звільненню від болю в спині допомагають якісні тренування

Кожен фітнес тренер повинен розуміти особливості анатомії людини і яка особливість роботи м’язів за для складання безпечних тренувальних програм, як в групових тренуваннях, так і в персональних тренуваннях, тренуваннях за програмою Пілатес.

Людям, які мають проблеми із болем у спині дуже важлива кваліфікована допомога і комплексний підхід, який поєднує складання тренувальної програми. Саме тому ми в Smart Fitness Academy розробили семінар-практикум для персональних тренерів «Складання тренувальних програм для людей з особливими потребами і вікових клієнтів», де детально розглянемо принципи і методологію роботи з клієнтами, яким показано реабілітаційні програми та ЛФК для спини.

Ми з радістю поділимося знаннями з теорії та практики на навчальних семінарах (SFA) і будемо сприяти Вашому успішному кар’єрному зросту.

 

 Роби крок до успішної кар’єри з лідером!
Детальніше на сайті http://academy.smartfitness.com.ua/
 У Києві: +38(067)-249-30-60, +38(050)-504-83-11; +38(093)-115-70-21;
 У Львові: +38(063)-740-12-44;
 У Маріуполі: +38(067)-116-14-89.