Кульшовий суглоб. Причини болю.

kulshovij-suglob-anatomiya-prichini-bo

Кульшовий суглоб.

Кульшовий суглоб (лат.articulatio coxae) є найбільшим суглобом нашого тіла.
Кульшовий суглоб є шароподібним. Втулка формується вертлужною западиною, яка є частиною кісток таза. Куляста голівка стегнової кістки знаходиться на верхньому кінці стегнової кістки.
Кісткові поверхні кульшового суглоба покриті суглобовим хрящем, який дозволяє їм легко переміщатися під час рухів.
Тонка тканина, яка називається синовіальною оболонкою, оточує кульшовий суглоб.

В здоровому кульшовому суглобі вона виробляє невелику кількість синовіальної рідини, яка змащує хрящ і усуває майже всі тертя під час рухів в суглобі.
Смуги щільної тканини, які називається зв’язками, вплітаються в капсулу кульшового суглоба і забезпечують необхідну стабільність.

Причини частих болів в кульшовому суглобі:

Найбільш частою причиною хронічного болю в кульшовому суглобі і інвалідності є артрит.

  • Остеоартрит (ОА),
  • ревматоїдний артрит (РА),
  • травматичний артрит (ТА) є найбільш поширеними формами цього захворювання.

Остеоартрит.

Це «знос» суглобової поверхні головки стегнової кістки. Тип вікового артриту, як правило, виникає у людей у віці 50 років і старше, часто у людей з сімейною історією остеоартриту. Хрящ, що виконує роль амортизатора стегнової кістки, стирається. В результаті, кістки труться одна об одну, викликаючи біль в кульшовому суглобі. Суглоб стає погано рухомим. Артроз також може бути викликаний або прискорений внаслідок патології розвитку опорно-рухового апарату та мало рухливого способу життя в дитинстві.

Ревматоїдний артрит.

Це аутоімунне захворювання, при якому синовіальна оболонка запалюється і загусає. Це хронічне запалення може привести до пошкодження хрящів, що призводить до болю і скутості. Ревматоїдний артрит є найбільш поширеним типом в даній групі захворювань і ще називається «запальним артритом».

Пост-травматичний артрит.

Це може бути наслідком серйозної травми стегна, такого як перелом або закрита травма з пошкодженням хряща кульшового суглоба, що може привести до порушення функції та появи болю, з плином часу.

Асептичний некроз.

Пошкодження стегна, наприклад, дислокація або перелом, може обмежити приплив крові до голівки стегнової кістки. Це називається аваскулярний некроз. Відсутність припливу крові може привести до руйнування поверхні кістки і артриту. Суглоб починає сильно боліти. Деякі інші захворювання можуть також викликати асептичний некроз.

Дитяча патологія кульшового суглоба.

Деякі немовлята і діти мають проблеми з кульшовим суглобом, такі як наприклад дисплазії. Навіть не зважаючи на те, що ця проблеми успішно лікується в дитячому віці, але все ж можуть викликати артрит надалі. Це відбувається тому, що стегно не може нормально рости і розвиватися і суглобові поверхні в результаті страждають.

Профілактика зміцнення кульшового суглоба.

Як захистити кульшові суглоби від руйнування і зберегти їх здоровими?
Важливий спосіб профілактики є фізичні вправи.
Важливо сформувати комплекс вправ спрямований на зміцнення м’язів, на зміцнення зв’язкового апарату, на розвиток гнучкості і кульшового суглоба.
Грамотний фітнес тренер розуміє, як поступово вводити в Ваше життя фізичне навантаження з урахуванням специфіки роботи. Наприклад, більшість часу Ви перебуваєте сидячи або стоячи. Звичайно, важливо враховувати й інші фактори, таки як спосіб життя та генетичну схильність.

Саме тому важливо вибирати тренера не за кількістю перемог на змаганнях, а за рівнем его знань і досвіду в області здоров’я людини, як фітнес тренера.

І для цього в Smart Fitness Academy ми розробили багато рівневий курс«персональний фітнес тренера» , в якому на кожному модулі, поєднуючи теорію, практику, домашнє завдання та теоретичний іспит, тренер освоює і закріплює знання з будь-якого рівня, а також має зворотній зв’язок від викладача для стійкої фіксації правильних навичок у тренуванні людей з різними цілями і станом здоров’я.

Стаття написана засновником та викладачем Академії Смарт Фітнес, викладачем Київського університету імені Бориса Грінченка,

Світланою Бірючинською.

 Впевненно крокуй до успішної кар’єри з лідером!

Детальніше на сайті http://academy.smartfitness.com.ua/

У Києві: +38(067)-249-30-60, +38(093)-115-70-21;