Ми часто стикаємось зі стереотипом про те, що вагітним не варто займатися фітнесом. Давайте розберемося в чому основні особливості тренування вагітних.
Правда дуже часто лікарі перестраховуються і забороняють на всякий випадок. Це пов’язано швидше за все з тим, що вони побоюються, що тренери не дуже розуміються як тренувати вагітних і особливості кожного триместру. Однак, заняття з правильною інтенсивністю, підбором відповідних вправ – принесе велику користь мамі і дитині.
Багато лікарей та експертів з оздоровчого фітнесу рекомендують вагітним жінкам тренування за програмою Пілатес. Це науково обгрунтований напрям фітнесу, який сприятливо впливає на перебіг вагітності і швидке відновлення організму після пологів.
Заняття правильної фізичною активністю під час виношування дитинчати, сприятливо впливають не тільки на організм жінки, але і на організм майбутнього малюка. Якщо ж жінка веде дуже малорухливий спосіб життя, то в такому випадку в її організмі можуть розвиватися застійні процеси. У такому разі фізичні навантаження є необхідними.
Вони покращують кровообіг і живлення клітин. Плід, який отримує необхідну кількість поживних речовин і достатню кількість кисню – розвивається правильно. Вранці багато вагітні відчувають нездужання. Правильно сплановані і ретельно підібрані заняття спортом зможуть позбутися від цього неприємного відчуття. Звичайно, щоб допомогти майбутній мамі пройти всі етапи вагітності комфортно, фітнес-тренер повинен знати особливості процесів, під час тренування з вагітними, в організмі майбутньої мами і специфіку побудови тренувального процесу, заборонені вправи і положення на кожному етапі вагітності.
Найбільш насичений період, протягом якого організм жінки піддається безлічі змін. Найголовніші гормональні зміни впливають практично на кожен орган породіллі. До основних змін відносяться:
Перший триместр – це період, коли фізичні навантаження варто обмежити, тобто вони мають місце бути, але повинні носити характер прогулянок. Навантаження в перші тижні вагітності можуть призвести до її переривання зважаючи на те, що плід ще вкрай малий, а плацента не завершила своє формування. Виконання на постійній основі до вагітності і на початку вагітності (перші 4-7 тижнів) вправи на м’язи тазового дна, зокрема Кегеля, дозволить протікати пологам, як по маслу.
Справа в тому, що зміцнення/розвиток глибоких тазових м’язів сприяє більш ефективному виштовхуванню плоду. Іншими словами, виконуючи вправу Кегеля (і його варіації) Вам не доведеться рвати на собі жили і тужитися до втрати пульсу.
Таким чином можна визначити наступні оптимальні часові межі включення вправ у свій вагітний графік активності. Початок 4-5 тижня першого триместру і до 30-31 тижня третього триместру.
Зазвичай він протікає легше, ніж перший, хоча все індивідуально. Деякі симптоми нудота, втома відступають, проте відбуваються помітні фізичні зміни Вашого тіла, зокрема розширюється в об’ємі і починає сильно випирати вперед живіт.
До основних змін відносяться:
Заборонені гінекологами вправи у 2 триместрі:
-наприклад, абдомінальні скручування, планка, зворотні гіперекстензії. Позиція лежачи на спині приводить до стиску порожнистої вени і зменшення припливу крові до матки і мозку.
Всі ці вправи/види активності можуть підвищити рівень кисневого голодування плоду, привести матку в тонус і сприяти появі викидня.
Фінішна пряма, залишилося зовсім трохи потерпіти. Дитина набирає свою кінцеву вихідну масу з-за чого жінці в цей період стає важче дихати і частіше бігати в туалет. Останнє виникає із-за критичного збільшення плоду і більшому тиску на органи породілля.
До основних змін відносяться:
Найкращі тренування у цей період:
Дізнатися більше,про принципи безпечного тренування вагітних, правильний підбір фізичних навантажень, особливості побудови тренувань персонально або на групових заняттях, ви зможете на навчальних семінарах “Фітнес -тренування для вагітних”, “Пілатес для вагітних” у Smart Fitness Academy Светланы Бирючинской
Програма навчання включає:
Після проходження семінару видається СЕРТИФІКАТ МІЖНАРОДНОГО ЗРАЗКА SMART FITNESS ACADEMY (SFA).
А також, приєднуйтесь до наших груп в соц мережах:
https://www.facebook.com/SFAcademy.ua/
https://www.youtube.com/channel/UCWN2MxKFUGSvOCQtOZw875g?view_as=subscriber&pbjreload=10