СИНДРОМ «ЗАМОРОЖЕНОГО ПЛЕЧА»

СИНДРОМ «замороженого плеча» проблема, яку можливо вирішити за допомогою реабілітації і правильних вправ

Синдром «замороженого плеча» або імпічмент синдром (це коли обмежена рухливість у плечовому суглобі і людина не може підняти руку до гори). Часто зустрічаєма проблема, яку має персональний тренер вміти ураховувати при складанні програми тренувань і допомогти вирішитиі.
Коли ми розробляємо програми навчання персональних тренерів такі, як «Складання тренувальних програм з займаючимися особливих категорій» ми завжди звертаємо увагу на можливі або часто зустрічаються проблеми по здоров’ю у займаються і знайомимо з способами їх реабілітації.

Синдром «замороженого плеча» виникає досить часто.

Плечовий суглоб найскладніший суглоб в організмі людини. У зв’язку з високою рухливістю іособливостями анатомічої будови. Він має кістку, ключицю і плечову кістку і складне кріплення, яке потребує точного центрування головки плечової кістки в плечовому суглобі.
Тільки злагоджена робота м’язово-зв’язкового апарату дозволяє плечовому суглобу діяти без обмежень в русі і хворобливості таких, як синдром “замороженого плеча»і виключає необхідність реабілітаційних дій та реабілітації.

Синдром «замороженого плеча» на ранніх стадіях.

При появі порушень і болю на ранніх етапах як правило людині достатньо просто зняти больовий синдром. І тут,на початку всі звертаються до мазей, компресів, протизапальних препаратів і блокаторів. Але, не змінюючи руховий стереотип, шо травмує плечовий суглоб, він починає втрачати рухливість. Тому правильно підібрані вправи, також доможуть вирішіти цю проблему.

Що треба враховувати при тренуванні, як шо у вас синдром «замороженого плеча»

Чим довше триває обмеження, тимскладніша реабілітація, яка спрямована відновити оптимальну роботу суглоба, оскільки запалення і порушений кровообігу призводить до утворення спаєчних процесів.
Доволі часто до персональніх тренерів звертаються люди, у яких найбільший дискомфорт вікликало відведення плеча.

Відведення плеча складається з 3 фаз в яких підключаються різні м’язові групи, давайте їх розглянемо

  • 1 фаза. Початок відведення (до кута 50 градусів) працюють: дельтовидні надостні

Відведення в лопатковому суглобі:передній, зубчастий, трапецієподібні.

  • 2 фаза. Приведення головки (від кута 50 до 90 градусів) йде включення ротаторної манжети плеча,яка призводить головку плечової кістки і рука може продовжувати відведення.

Тут у нас бере участь: підлопатково підостний МАЛИЙ КРУГЛИЙ м’яз.

  • 3 фаза. В якій відведення відбувається за рахунок нахилу у хребті.

На першій фазі відведення найактивнішим м’язом є дельтовидні м’язи, різні її пучки (яких нараховую 7, а не 3) є і агоністом і антагоністом одночасно.

Надостной м’яз так само досягає свого піку при вугіллі 90 градусів відведення, як і дельтовидна і може її повністю замінити, але так само надостний м’яз виступає, як синергист по відношенню до інших м’язів манжети ротаторів. Без неї дельтоподібний м’яз перевантажується і швидко втомлюється.
Не меншу роль відіграє ДОВГА ГОЛОВКА біцепса плеча, тому що якщо вона травмована, не відбуватиметися зісковзування головки плечової кістки вниз і сама головка буде битися від акромиально-ключичное зчленування провокуючи біль і запалення.
Просто масаж і вправи можуть не просто не принести позитивний результат,, але і посилити порушення, оскільки до синдрому замороженого плеча можуть приводити зовсім різні причини це і:

      • компресія нерва у шийному відділі (грижі, протрузії, нестабільність, остеофіти і т.д)
      • нестабільність акроміально – ключичного зчленування лопатки,
      • також. синдром малого грудного м’яза, компресія надлопаточного, шкірно-м’язового нерва.

Тому для ефективної реабілітації необхідно:

1. Якісна діагностика
2. Правильна корекція
3. Тренування м’язів
4. Перенавчання рухового стереотипу

Приходьте на семінари у Smart Fitness Academy для навчання персональних тренерів

 Впевнено крокуй до успішної кар’єри з лідером!
Детальніше на сайті https://academy.smartfitness.com.ua/
 У Києві: +38(067)-249-30-60, +38(050)-504-83-11; +38(093)-115-70-21;
 У Львові: +38(063)-740-12-44;
 У Маріуполі: +38(067)-116-14-89;
 В Одесі: +38(063)-158-48-15.