У спорті, де ведеться спеціальна робота над реалізацією закладеного природою швидкісно-силового потенціалу з метою досягнення максимальних результатів при виконанні спеціалізованих змагальних і тренувальних вправ, величини силових проявів можуть бути дуже великими.
До числа таких видів спорту відносяться, перш за все, ациклічні види (стрибки, метання, важка атлетика, силове триборство, акробатика і ін.), А також інші види спорту, які містять елементи силового і швидкісно-силового характеру.
Багато видатних рекорди у важкій атлетиці підтверджують наші висновки. У важкоатлетичних змагальних вправах – ривку та поштовху – штангісти піднімають штангу в напрямку, протилежному тяжінню Землі, і це спрощує наші розрахунки. Для успішного підйому штанги дуже важливо розігнати її до оптимальної швидкості на максимальній висоті впливу на штангу, щоб мати можливість прийняти її на прямі руки в ривку або на груди в поштовху. Якщо визначити миттєву потужність, що розвивається важкоатлетом в кінці підйому, коли досягається максимальна швидкість підйому штанги, і розділити її на вагу м’язової тканини спортсмена, то ми отримаємо швидкість протидії земному тяжінню, яка завжди буде менше величини 9,8 м / сек.
Інший показовий приклад з області спорту – це стрибки у висоту, де рух і додаток сили в момент відштовхування направлено точно проти тяжіння Землі. В даний час світовий рекорд – 245 см – належить кубинцеві Сотомайор. Цей рекорд в останні роки не тільки ніхто не може перевершити, але навіть наблизитися до нього ніхто не може, і цього може бути дано певну пояснення.
У стрибках у висоту вирішальне значення має висота вистрибування після відштовхування, що залежить від сили і швидкості, які атлет може сконцентрувати в цей момент. А така висота, як ми вже писали раніше, не може бути більше 122 см при м’язовій масі 50% від ваги тіла. Крім того, має велике значення висота центру маси тіла стрибуна від поверхні відштовхування, і чим вище зріст атлета, тим більше висота центру маси тіла.
Тому високорослі легкоатлети з ростом близько 200 см мають вирішальну перевагу в цьому виді спорту в порівнянні з низькорослими.
Аналізуючи вищевикладене, слід, перш за все, відзначити, що у всіх живих організмів є система протидії земному тяжінню, яку можна назвати гравітаційним імунітетом (ГІ).
Біофізичний механізм гравітаційного імунітету може бути наступним:
Під впливом тяжіння Землі в центральній нервовій системі формується здатність створювати нервові імпульси необхідної потужності і частоти, які через мотонейрони спинного мозку іннервують м’язи, що скорочуються з необхідною силою для виконання якихось рухів тіла або окремих його частин.
Така здатність створювати пучки нервових імпульсів великої потужності в основному задається генетично і може бути покращена в процесі тренувальної діяльності.
Після великого обсягу швидкісно-силової роботи з’являється стомлення компенсується відновними процесами в організмі і, перш за все, в результаті функціонування ендокринної системи.
Можливості процесів відновлення організму повинні відповідати обсягу силової роботи. Мабуть, гравітаційний імунітет варіює здатність організму до швидкісно-силової роботи в залежності від власної ваги тіла організму.
Саме тому, в Smart Fitness Academy, ми розробили семінар-практикум – «Практична анатомія і біомеханика для фітнес тренера».
Він дасть Вам можливість ознайомитися з принципа рухової діяльності і впливу тяжіння Землі на людину при виконанні вправ силового і швидкісно-силового характеру. Як їх правильно застосовувати в різних типах тренувань.
Ми з задоволенням поділимося знаннями з теорії та практики на семінарі «Практична анатомія і біомеханика для фітнес тренера» , та інших навчальних курсах у (Smart Fitness Academy) , забеспечим якісне консультування, суправодження і будемо сприяти успішному зростанню.
✅ Впевненно крокуй до успішної кар’єри з лідером!
Детальніше на сайті http://academy.smartfitness.com.ua/
☎ У Києві: +38(067)-249-30-60, +38(093)-115-70-21;