Як стати фітнес тренером?

Що необхідно знати фітнес-тренеру?

Отже, фітнес. Для того щоб чітко розуміти, ваша це сфера діяльності, чи є у вас схильність стати хорошим інструктором, постарайтеся відповісти на наступні питання:

Наскільки ви фізично витривалі?

Це питання смішне лише на перший погляд. У даній статті ми розглядаємо ваш професійний шлях з довгостроковим прицілом. Інструктор групових програм кілька годин в день зайнятий активними фізичними вправами. Інструктор в тренажерному залі фізично втомлюється менше, але від довгого, щільного спілкування з людьми, яким він надає послуги, виникає психологічна втома. При цьому і той, і інший зобов’язані випромінювати позитив незалежно від настрою і самопочуття. Сьогодні, як хобі, подібне навантаження приносить вам задоволення, але чи буде так через 5 або 10 років? Постарайтеся оцінити свій стан здоров’я і свої можливості. І чесно дайте собі відповідь на це питання. Особливо якщо вам вже не 20-25 років. Або за плечима чемпіонське минуле з майже неминучими серйозними травмами … Зрештою, в фітнесі можна бути не тільки інструктором.
Саме з витривалістю, а також деякими психологічними моментами пов’язано бажання роботодавця приймати на роботу молодих інструкторів – зазвичай не старше 30-35 років.

Чи готові ви надавати послуги?

Фітнес- це сфера послуг. На одному з перших місць справжніх причин покупки клієнтом клубної картки стоїть його гостра потреба в спілкуванні та увазі. А значить, інструктор повинен бути спочатку комунікабельним, неконфліктним, вміти легко знаходити спільну мову з сторонніми людьми. Часто інструкторові доводиться виконувати функції особистого психолога, наприклад, вислуховувати проблеми клієнта, що насправді нелегко. Якщо ви любите фітнес, але при цьому різнобічне і постійне спілкування не приносить вам задоволення, ви глибокий інтроверт і ламати себе не маєте наміру, краще подумати про інший професійний шлях.
Ці дві умови успішності на посаді фітнес-інструктора обумовлені природою і мало схильні до корекції. Далі мова піде про те, що можна і потрібно придбати на шляху професійного інструктора НЕОДМІННО.

Чи живе у вас «продавець»?

Більша частина зарплати персонального тренера становить відсоток від проданих персоналок. Частину (дуже невелику) вам забезпечить їх мінімум, що входить в клубну карту. А на основний «шматок пирога» вам доведеться заробляти: самостійно вирішувати «ребус» про справжню мотивацію клієнта і застосовувати навички активних продажів. На жаль, багатьох інструкторів-новачків цей момент обтяжує, а іноді саме він є причиною відходу з фітнес індустрії. «Не можу нав’язувати себе!» – Звичайні відповіді таких невдалих фахівців. Які не завдали собі клопоту дізнатися, що продажі – ніщо інше, як банальна технологія зі своїми секретами, при освоєнні яких – і, звичайно, бажання – можна стати інструктором з пристойною зарплатою.

Чи готові ви здобути профільну освіту, постійно вдосконалюватися?

Вища (незакінчена вища) профільна освіта часто ставиться умовою прийому інструктора в елітні клуби. За фактом, сьогодні фітнес-інструкторів в них практично НЕ готують. Фітнес-інструктор і тренер – лижник, гімнаст, викладач фізкультури в школі та ін. – РІЗНІ спеціальності. Для роботи в фітнес-клубі потрібні СПЕЦІАЛЬНІ знання та вміння. А значить, на ділі це утворення не має тієї цінності, яку надають багато роботодавців.
Деякі фітнес-клуби досі віддають перевагу також колишнім спортсменам, вказуючи у вимогах до претендентів: «спортивне звання не нижче КМС». Логіка, на перший погляд, зрозуміла: сам домігся багато чого – навчить і інших. Але не кожен спортсмен може зрозуміти мотивацію звичайного клієнта клубу, зуміти пояснити йому тонкощі тренувального процесу, компетентно відповісти на численні запитання. Тренер і спортсмен – це різні цілі, різні професії! Суміжні, але все ж таки різні. Тенденція все більшого віддалення фітнес-індустрії і спорту виправдана.
Роби крок до успішної кар’єри з лідером!

Дізнайтеся як стати фітнес тренером з Smart Fitness Academy:
☎ у Києві: +38 (067) 249 30 60; +38 (050) 504 83 11,
☎ у Львові: +38 (067) 100 12 30
☎ у Запоріжжі: +38 (066) 980 88 81.